Vystavení ePN cizincům ( Slovákům, Ukrajincům....)

V případě cizinců je problém s jejich rodným číslem. Jedno jim totiž přidělí pojišťovna a druhé tkzv. evidenční číslo pacienta zase ČSSZ.  Z tohoto důvodu je možné při zadávání ePN zvolit, zda chcete použít jeho evidenční číslo, nebo datum narození(na ČSSZ půjde pacientovo datum narození nikoliv jeho rč). 

 


V žádném případě nepište evidenční číslo od ČSSZ do hlavičky pacienta, tam musí být vždy přidělené od ZP - na něj účtujete pojišťovně.

Jak správně cizincům vystavit ePN:

  1. Postup vystavení ePN je skoro stejný jako u ostatních pacientů.
  2. Po stisku tlačítka Insert, pro zadání nové PN se zobrazí okno s chybami, co je třeba doplnit. V tomto případě, je zde uvedeno že pacient má uvedeno rč, které mu přidělila pojišťovna (v případě cizinců, je to bráno jako chyba).
  3. Na tomto řádku stiskněte Enter a zvolte: vyplňte evidenční číslo nebo zatrhněte datum narození.
  4. V případě cizinců se ještě v chybovém okně, co není vyplněno, zobrazí ID zaměstnavatele a VS zaměstnavatele, tyto chyby jsou všek propustné.
  5. Stačí už jen kliknout na tlačítko OK a program Vám již zobrazí vlastní formulář PN, kde vpravo nahoře je buď vyplněné evidenční číslo nebo zatrženo poslat dat.nar..
  6. Dále již postupujte jako u jiného pacienta.

Poznámka: U cizinců nelze použít doptávání se na zaměstnavatele ani jeho adresy (v hlavičce stiskem F6 v uvedených kolonkách).