Vystavení ePN cizincům ( Slovákům, Ukrajincům....)

V případě cizinců je problém s jejich rodným číslem. Jedno jim totiž přidělí pojišťovna a druhé tkzv. evidenční číslo pacienta zase ČSSZ.  Z tohoto důvodu je možné v otevřeném formuláři ePN zatrhnout poslat dat.nar.(na ČSSZ půjde pacientovo datum narození nikoliv jeho rč). V případě, že by pacient znal své evidenční číslo, tak nezatrhávejte “poslat dat.nar“, ale napište jej nahoře v otevřeném formuláři ePN (kolonka Rodné číslo).

 


V žádném případě nepište evidenční číslo od ČSSZ do hlavičky pacienta, tam musí být vždy to, které přidělila ZP - na něj účtujete pojišťovně.

Jak správně cizincům vystavit ePN:

  1. Postup vystavení ePN je skoro stejný jako u ostatních pacientů.
  2. V otevřeném formuláři vpravo nahoře zatrhněte poslat dat.nar..
  3. Dále již postupujte jako u jiného pacienta.

 

Pokud jste již ePN vystavili a ČSSZ Vám ji odmítla:

Pokud jste již pacientovi vystavili ePN a ČSSZ Vám podání odmítla právě kvůli špatnému RČ (v chybovém hlášení je napsáno: Neplatné RČ - neplatná koncovka EČP...), je potřeba vystavenou ePN smazat (v seznamu pacientových PN na ní stisknout Delete) a vystavit úplně novou, čímž bude mít jiné číslo než ta první. Pacientovi tak musíte vytisknout nový průkaz práce neschopného  V již odeslané ePN nelze RČ měnit ani přidat křížek poslat dat.nar..